Hp 1102 Canon 6030

Hp ve canon markası uzun yıllardır beraber yürüttüğü iş ortaklığı kısa bir süre önce sona erdi. Hp’nin samsung markasının yazıcı grubu satınalması ile yeni bir modeller serisi üretimine başladı. Mesela Canon ile beraber ürettiği yazıcılar hala günümüzde kullanılmaktadır. Bu nedenle Son yıllarda ortak yapımları olan Hp p 1102 ve Canon lbp 6030 hala kullanılmaktadır. Ancak Toner kodu olarak hp ce 285a ve Canon crg 725 kodu ile satılmaktadır. Muadil toner olarak ce 285a ile crg 725 birbirine uyumludur.Bu nedenle Orjinal hp toner ile orjinal canon toner gerek mekanik yapısı gerek chip olarak uyumsuzluk göstermektedir. Canon ve hp uzun seneler iş ortaklığı yapmasından dolayı.

Birçok makinaları birbirine toner ve yedek parça olarak birbire uyumludur. Ancak Hala canon olarak satışı yapılan mf 232, mf 237 ve mf 244 yazıcılar vardır. Bu makinaların tonerleri hp olarak cf 283a olarak satılmaktadır. Canon modeli olarak ise crg 737’dir. Hp Ce 505a ile Canon crg 719 toner’ de uyumludur. Mesela Hp yeni seri modellerde toner ve drum olarak tümleşik modellerden vazgeçmiştir. Toner ünitesi ve Drum ünitesi harici olarak satılmaktadır. Canon marka ayni model cihazları üretip piyasaya sürmeye devam etmektedir. Ancak Tonerler daha ekonomik olup baskı maliyeti bakımından daha düşüktür.

Canon lbp 6000, 6020 ve 6030 olarak 3 seri olarak üretilmiştir. Bu yazıcılar ayni tonerler kullanmaktadır. Tüm yedek parçaları da birbirine uyumludur. Sadece anakart içerisinde firewire farklılık göstermektedir. Bu farklılık kullanıcı için hiçbir dezavantaj olmamaktadır. Bu yazıcılar uzun ömürlü ve düşük tüketim maliyetleri ile dikkat çekmektedir. hp 1005, 1006 ve 1102 de bu yazıcıların muadil modelleridir. Birbirlerinden farksızlardır. Toner ve yedek parçaları birbirinin aynisidir.

Bize ulaşarak işletmeniz için Toner Teklifi talep edebilirsiniz.

E-KATALOG

Ürünlerimize Bir Göz Atın